Nasza kadra

Milena Drąg – Certyfikowany Trener Akademii „Bystrzak”

Studentka Uniwersytetu Zielonogórskiego na wydziale Ekonomii i Zarządzania na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe. W ubiegłym roku otrzymała Stypendium Ministra Nauki i 12096279_969915446403505_4228585680434860660_nSzkolnictwa Wyższego za osiągnięcia naukowe. Posiada ukończone szkolenie z zakresu nowoczesnych strategii edukacyjnych uprawniające do prowadzenia zajęć z dziećmi według programów Akademii Twórczego Rozwoju Bystrzak. Od kiedy pamięta była wolontariuszką w świetlicach środowiskowych dla dzieci i młodzieży, uwielbia prace z najmłodszymi, jak i starszą młodzieżą. Jest utalentowana plastycznie i wokalnie. Dzięki czemu może z powodzeniem prowadzić ciekawe i urozmaicone zajęcia z dziećmi. Kocha zwierzęta i najchętniej przygarnęłaby je wszystkie!

mgr Daria Pietrzak – Certyfikowany Trener Akademii „Bystrzak”

Jest absolwentką studiów pedagogicznych Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Opieka i Profilaktyka Niedostosowania Społecznego. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Uczestniczyła w kursie pedagogiki Marii Montessori w zakresie edukacji wieku dziecięcego. Podczas studiów była wolontariuszem Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym i pełniła rolę koordynatora wolontariatu w lubuskiej jednostce tej organizacji. Była wówczas uczestnikiem licznych kursów, m.in.: na tłumacza-przewodnika osoby głuchoniewidomej oraz pierwszego stopnia języka nau2migowego. Żałuje, że nie ma na co dzień możliwości migania, gdyż umiejętność posługiwania się językiem migowym, tak jak językiem obcym, zanika, gdy nie ma się z nim kontaktu. Współprowadziła także koncerty twórczości osób niepełnosprawnych. We wrześniu 2015 roku uczestniczyła w szkoleniu z zakresu nowoczesnych strategii edukacyjnych uprawniającym do prowadzenia zajęć z dziećmi według programów Akademii Twórczego Rozwoju „Bystrzak”. Od trzech lat pracuje jako nauczyciel w Niepublicznym Przedszkolu „Ślimaczek”, aktualnie z grupą najmłodszych dzieci. Oprócz bycia wychowawcą grupy, prowadziła zabawy badawcze dla najstarszych dzieci, organizowała wyjścia i wycieczki, miała także okazję uczestniczyć w warsztatach aktorskich dla nauczycieli. Aktualnie jest autorem przedszkolnej kroniki i pomaga w dbaniu o estetykę przedszkola. Lubi w dzieciach to, że są szczere i nieskrępowane w zadawaniu pytań. Dużą radość sprawia jej patrzenie na zdziwione i zaciekawione twarze dzieci, gdy uczą się czegoś nowego o świecie. Praca z dziećmi zmusza ją do kreatywności, otwartego umysłu, co lubi, dlatego za najbardziej satysfakcjonujące w pracy, uważa dziecięcy entuzjazm podczas zabaw i ćwiczeń, które sama przygotuje.

lic. Elżbieta Żelazna – sekretariat

Jest studentką Uniwersytetu Zielonogórskiego w dyscyplinie pedagogika.Ukończyła studia wyższe licencjackie na kierunku pedagogika, specjalność resocjalizacja z poradnictwem specjalistycznym, aktualnie jest na II roku studiów mgr w powyższej specjalności. 13872908_832617743437127_4169759364977982824_n

Jest również koordynatorem działań Programu Starszy Brat Starsza Siostra, jak i wolontariuszką w Klubie Otwartych Dni.

Pasjonuje się fotografią, montażem filmów oraz zabytkowymi samochodami.